AKTUALIZOVANÉ Ak minister obrany Jaroslav Naď tvrdí, že je OĽaNO ochotné ísť po koaličných nezhodách aj do menšinovej vlády, tak je podľa vicepremiérky Veroniky Remišovej ochotný vládnuť s fašistami. Naď je pritom politikom, ktorý bol v časoch pôsobenia Remišovej v OĽaNO vnímaný ako jej človek.

V rozhovore s Braňom Závodským v Rádiu Expres Remišová (Za ľudí) uviedla, že si nevie predstaviť ďalšie pokračovanie vlády „bez nejakej zmeny“. Aké má jej strana pre tieto zmeny podmienky, však nespresnila. Predčasné voľby označila za najhoršiu možnosť riešenia koaličných sporov.

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie reagovala aj na slová šéfa rezortu obrany Jaroslava Naďa, ktorý uviedol, že OĽaNO je ochotné ísť v prípade nutnosti aj do menšinovej vlády, ak by došlo k tomu, že Za ľudí a SaS po výzvach na rekonštrukciu vlády nakoniec z koalície odídu.

„Je to pre mňa najväčšie sklamanie. Nejde im o nič iné len o moc,“ povedala Remišová v Rádiu Expres na adresu OĽaNO. Ak je hnutie premiéra Igora Matoviča ochotné ísť do menšinovej vlády, je podľa vicepremiérky pripravené vládnuť s fašistami.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.