Ako správne uchopiť rodičovstvo a výchovu detí je stabilná téma. Napriek snahe a odhodlaniu si nie vždy vieme poradiť. Možno sa tak zrazu ocitneme v príbehu, v ktorom hráme hlavnú rolu. 

V Kráľovstve rodičov

Kde bolo, tam bolo, žila raz v Kráľovstve rodičov istá matka. Radovala sa zo svojho materstva, no občas sa stalo, že si s niečím „mamičkovským“ nevedela úplne poradiť. Vtedy jej napadla spásonosná myšlienka – existujú predsa knihy o výchove detí! Určite jej pomôže prečítať si jednu z nich. A tak sa s nádejou v duši vypravila do najbližšieho kníhkupectva v kráľovstve.

Po tom, čo sa opýtala milého predavača na „nejakú knižku o výchove“, očakávala, že ju zavedie do niektorej uličky, v tej uličke jej ukáže poličku a v poličke niekoľkocentimetrový úsek, kde budú knihy o výchove detí. Namiesto toho jej s chápavým pohľadom priamo od pokladne ukázal prstom na smerovaciu tabuľu s nápisom „Knihy o výchove“, ktorá zákazníkov viedla k celej sekcii uličiek, poličiek a úsekov s miliardami kníh. A niekde medzi nimi mala nájsť hľadané odpovede...

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.