Približne tretina Trumpových podporovateľov by nebola rada, keby opäť kandidoval na prezidenta o tri roky. Také sú výsledky prieskumu z konzervatívnej konferencie CPAC, ktorej sa zúčastnil aj Donald Trump.

Bude Donald Trump kandidovať v roku 2024? Všetky predpoklady naznačujú, že áno, a ak kandidovať bude, zrejme získa nomináciu za republikánov. Nedávno to v rozhovore pre New York Times podobnými slovami vyjadril aj Mitt Romney, senátor za štát Utah, ktorý sa s Trumpom nemá v láske.

Iná otázka je, akú ale bude mať Trump v takom prípade šancu. To dnes ťažko povedať, otázne je, ako sa vyvinie situácia, ale podľa jedného z najrešpektovanejších stratégov medzi republikánmi, je popularita Donalda Trumpa medzi republikánmi na ústupe. Píše to v komentári pre denník Wall Street Journal politický poradca a niekdajší hlavný stratég Georgea W. Busha Karl Rove. Tento autor píše pravidelné analýzy pre Wall Street Journal s témou kampaní a stratégie. Teraz sa venoval tomu, ako rezonoval Trump na konzervatívnej straníckej konferencii CPAC, ktorá prebehla minulý víkend neobvykle v štáte Florida, ktorý je momentálne Trumpovým domovským štátom. Trump mal na konferencii prirodzene mimoriadny priestor, ako jediný nemal časové obmedzenie pri vystúpení a svoj prejav okorenil slovami: "Už vám chýbam?"

Ako teda rezonuje medzi republikánmi? Karl Rove píše, že počet fanúšikov Trumpa, ktorí by chceli, aby kandidoval vo voľbách na prezidenta v roku 2024, klesá.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.