AKTUALIZOVANÉ Výberové konanie, ktoré sa má uskutočniť v apríli, nedokáže podľa údajov ministerstva spravodlivosti personálne naplniť Najvyšší správny súd. Ten necelých päť mesiacov pred spustením zatiaľ nemá ani kandidáta na predsedu. 

Z 36 kandidátov na sudcu Najvyššieho správneho súdu až 20 nespĺňa predpoklady na výberové konanie. Vyplýva to z informácie, ktorú zverejnilo na internetovej stránke ministerstvo spravodlivosti. Sú medzi nimi aj tri sudkyne správneho kolégia Najvyššieho súdu Viera Nevedelová, Zdenka Reisenauerová a Viola Takáčová.

Podmienky na výberové konanie, do ktorého sa uchádzači prihlasovali do záveru minulého pracovného týždňa, splnilo iba 16 uchádzačov. Podľa informácií Štandardu iba títo predložili majetkové priznanie, čo malo byť jednou z podmienok na úspešné prihlásenie.

Do výberového konania sa prihlásila iba štvorica sudcov správneho kolégia Najvyššieho súdu, pričom práve tí mali tvoriť jadro nového NSS. Jediným, kto by mal podľa informácií ministerstva spravodlivosti splniť podmienky, je Marián Trenčan.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.