Vyjadrenia a facebookové statusy, ktorými premiér Igor Matovič komunikuje s verejnosťou najčastejšie, sa už, zdá sa, nezaobídu bez útokov na členov koalície, ktorí s niektorými postupmi predsedu vlády nesúhlasia. Tentokrát Matovič na atak využil nemecký nákup antigénových testov, ale už nepovedal, že Nemci idú AG testy používať inak, ako sme to robili na Slovensku.

Na to, že antigénové (AG) testy sú na Slovensku používané nesprávne a vyvolávajú často falošný pocit neinfekčnosti u ľudí, ktorí môžu byť nositeľmi covidu, upozorňujú odborníci dlhodobo. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) je však presvedčený, že práve plošné testovania či skríningy AG testami boli tou správnou „atómovou zbraňou“ na COVID-19 a pripomína to pri každej možnej príležitosti.

Správa o tom, že Nemecko objednalo miliardu rýchlotestov sa premiérovi mimoriadne hodí do jeho naratívu o atómovej bombe na covid v podobe AG testov. Po štvrtkovom schválení objednávky nemeckou vládou tak Matovič neváhal a využil príležitosť, aby si kopol do koaličných partnerov, ktorí mu už v januári oznámili, že plošné testovanie obyvateľstva podporili naposledy.

„Nemecko objednalo 1 miliardu antigénových testov na každotýždenné testovanie všetkých obyvateľov. Držím palce, aby nemali vysokopostavených politikov, ktorí boj voči testovaniu budú zneužívať na získavanie osobnej popularity bez ohľadu na zdravie a životy ľudí,“ napísal Matovič na Facebooku.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.