AKTUALIZOVANÉ Premiér Igor Matovič sľúbil na štvrtok dobré správy, ale ešte pred desiatou ráno prišiel s ďalším šokujúcim vyhlásením. Moskva je vraj ochotná zrušiť objednávku vakcín Sputnik V, ak by mala na Slovensku spôsobovať nenávisť voči Rusku či dokonca rozpad vlády.

So statusom, ktorý zaváňa vydieraním svojich vlastných koaličných partnerov, prišiel Igor Matovič (OĽaNO) len deň potom, keď Richard Sulík (SaS) a Veronika Remišová (Za ľudí) hovorili s prezidentkou o situácii vo vládnej koalícii. Tá je podľa ministra hospodárstva pre osobu premiéra neudržateľná a musí dôjsť k rekonštrukcii vlády na tomto poste i poste ministra zdravotníctva.

Matovič reagoval na odpor svojich koaličných partnerov voči spôsobu dovozu Sputniku V ako obvykle, na Facebooku. V duchu mafiánskych filmov premiér hneď v úvode napísal, že ide o ponuku, ktorá sa neodmieta.

„Včera neskoro večer som dostal od výrobcu vakcíny Sputnik V oficiálnu ponuku, že v situácii, keď má byť ich vakcína na Slovensku predmetom takej nenávisti, že koaliční partneri hrozia až rozpadom vlády, sú ochotní ešte dnes zrušiť celú zmluvu na zabezpečenie 2 000 000 vakcín. Bez akýchkoľvek sankcií voči Slovensku a s dovetkom, že 40 krajín, ktoré na Sputnik V čakajú, sa o vakcíny určené pre ľudí na Slovensku pobijú,“ napísal Matovič.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.