Po neoverených informáciách svetových aj domácich médií o tom, že ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj je v trestaneckej kolónii, sa ruského opozičného aktivistu podarilo vystopovať jeho právnikom. Navaľnyj je v cele predbežného zadržania vo Vladimírskej oblasti. Nudí sa, popíja čaj, kávu a nesťažuje sa.

Alexeja Navaľného 25. februára úrady preložili z moskovskej cely predbežného zadržania Matrosskaja Tišina. Hoci neboli dostupné nijaké oficiálne informácie o tom, kde sa opozičník nachádza, zdroje z viacerých médií informovali, že Navaľného odviezli do neslávne známej nápravnovýchovnej kolónie č. 2 v meste Pokrov vo Vladimírskej oblasti, kde mal byť vystavený psychologickému týraniu. Po týždni sa nakoniec Navaľného podarilo vystopovať jeho advokátom, ktorí následne poskytli rozhovor ruskému opozičnému portálu Meduza.

Hľadá sa Navaľnyj

"Objavila sa informácia, že [Navaľnyj] je v Pokrove. Všetci o tom písali, aj váš portál. No nikto sa tam za ním nešiel pozrieť a žiaden dôkaz toho, že sa tam nachádza, nebol," uviedli Navaľného právnici. Dospeli k záveru, že nie je dôvod, aby sa ich mandant nachádzal v trestaneckej kolónii, keďže rozhodnutie súdu ešte nie je právoplatné. Rozhodli sa preto navštíviť zariadenia predbežného zadržania, ktoré sú vo Vladimírskej oblasti len dve, a uspeli. Navaľného skutočne našli v jednom z nich v mestečku Koľčugino.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.