AKTUALIZOVANÉ Situácia vo vládnej koalícii je vážna. Remišová a Kolíková na rokovanie vlády neprišli. Na vláde sa riešili politické spory. Sulík hovorí o rekonštrukcii vlády a spoločne s Remišovou sa chystá k prezidentke. Kollár pozval koaličných partnerov na spoločné rokovanie. Matovič hovorí, že SaS a Za ľudí používajú Sputnik ako zbraň na rozbitie vlády.

Ministerky zo strany Za ľudí Veronika Remišová a Mária Kolíková na rokovanie vlády neprišli. Zo strany Za ľudí v reakcii na aktuálnu situáciu nedávno odišli dvaja poslanci, odchod zvažuje aj poslankyňa Andrea Letanovská, blízko k odchodu má aj Ján Benčík. Nejde však už len o konflikt strany Za ľudí a premiéra Matoviča, do sporov vstúpila Sulíkova SaS.

Ešte v noci, ako povedal dnes Richard Sulík, sa uskutočnilo stretnutie straníckych špičiek SaS a Za ľudí. Sulík dnes otvoril veľkú rekonštrukciu vlády a žiada zmenu na poste premiéra. Do hry vystupuje aj prezidentka Čaputová, Veronika Remišová aj Richard Sulík sa s ňou dnes stretnú. Médiá pôvodne informovali, že s prezidentkou sa má stretnúť aj Matovič. Ten to však poprel.

Sulík chce výmenu Matoviča, ale nie predčasné voľby

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.