Od brutálnej vraždy novinára Ján Kuciak a jeho snúbenice uplynuli tri roky a smútiaca rodina sa k politike zväčša verejne nevyjadruje. Brat zavraždeného žurnalistu Jozef však tentokrát urobil výnimku a poslal tvrdý odkaz premiérovi.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) sa po „privítaní“ ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensku pustil do svojich koaličných partnerov pre ich nesúhlas so spôsobom jej dovozu. Na mušku si vzal opäť ministra hospodárstva a lídra SaS Richarda Sulíka, s ktorým má dlhodobo pošramotené vzťahy.

„Zomrel novinár a jeho snúbenica len preto, že si niekto povedal, že euroval je dôležitejší, hoci bol za dva dni po páde vlády schválený,“ zaútočil premiér na Sulíka. Matovič tak spojil povalenie vlády Ivety Radičovej, v ktorom rolu zohrala Sulíkova SaS, a smrť novinára za vlády Smeru.

Obvinenie Sulíka zo zodpovednosti za vraždu Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej zdvihlo zo stoličky Jozefa Kuciaka mladšieho, brata zavraždeného novinára. Ten na Facebooku premiérovi odkázal, čo si myslí o zneužívaní smrti blízkeho na boj proti vlastným koaličným partnerom.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.