2. marca 2021

Hystéria zo Sputnika

Hystéria zo SputnikaIlustračná fotografia. Foto: TASR/AP

Vláda na čele s Igorom Matovičom svojimi rozhodnutiami uvrhla Slovensko do najväčšej krízy zdravotníctva v jeho novodobej histórii. No nevyužiť Sputnik by znamenalo viac mŕtvych.  

Pamätáte? Nevestičky, dobre bude, Slovenské národné povstanie 2 (3, 4…), plošné testovanie, atómovky, celoplošný skríning, bubliny pred Vianocami, 3 546 výnimiek z lockdownu… a dnes sme na prvom mieste v mŕtvych na obyvateľa.

Javí sa, že bezpečná a rýchla vakcinácia obyvateľstva je v tejto situácii pravdepodobne jedinou možnosťou, ako z nepeknej šlamastiky vyviaznuť. Svoje o tom vie Izrael, ktorý už prvou dávkou vakcíny zaočkoval viac ako polovicu populácie, prípadne Británia s 30-percentnou úrovňou zaočkovania. Pre zaujímavosť, Spojené štáty americké boli k 28. februáru na 15-percentnej úrovni zaočkovania a Srbsko na 13,6. A Slovensko? 5,6.

Môže byť zavedenie Sputnika strelou do vlastného kolena? Samozrejme, môže. Rusi nemusia doručiť dodávky v dohodnutých množstvách, ľudia vakcínu odmietnu, doktori nemusia prijať zodpovednosť za vakcináciu Sputnikom a ten sa bude hromadiť v skladoch. Rizík je veľa.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.