Polícia SR si posvietila na Ibrahima Maigu. Dôvodom je jeho príspevok na sociálnej sieti, v ktorom nepriamo spochybňuje a zľahčuje pandémiu koronavírusu. Muži zákona umelcovi okrem iného odkazujú, aby svoj názor prišiel povedať ich kolegyni, ktorej v dôsledku ochorenia COVID-19 zomrela mama a nazdávajú sa, že mu chýba zodpovednosť.

Slovenská polícia, presnejšie jej facebooková stránka venovaná hoaxom a podvodom, varuje pred vyjadreniami slovenského umelca malijského pôvodu Ibrahima Maigu. Podľa jej názoru totiž „znovu manipuluje verejnú mienku a zľahčuje pandémiu.“

Priamym podnetom pre jej kritiku bol Maigov facebookový príspevok z konca minulého mesiaca, v ktorom zdieľal správu od svojho bližšie nešpecifikovaného známeho nachádzajúceho sa na exotickom ostrove Zanzibar ležiacom pri pobreží čierneho kontinentu.

„Inak sme prileteli na Zanzibar včera a tam je slovo korona alebo covid zakázané. Žiadne rúška nič. Čumeli všetci ako mucha puk,“ stálo v príspevku 58-ročného speváka, herca a neúspešného politika, ktorý sa momentálne zdržiava väčšinou v rodnej Afrike, kde sa venuje podnikateľskej činnosti.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.