Vyše dva mesiace lockdownu, plošné skríningy a ani apely na dôsledné dodržiavanie opatrení Slovensku nepomohli zraziť krivku pandémie a katastrofálnu situáciu si všímajú aj zahraničné médiá. Slovenská vládna koalícia podľa nemeckej Deutsche Welle svojou chaotickou koronovou politikou vmanévrovala krajinu do zdravotníckej krízy.

Európske médiá si Slovensko začali viac všímať začiatkom februára, keď u nás začal prevládať takzvaný britský kmeň koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. V tom čase bol počet obetí tejto infekčnej respiračnej choroby na Slovensku len niečo viac ako 5-tisíc. Necelý mesiac na to u nás covidu podľahlo takmer 7 200 ľudí a v zahraničí sa začínajú v súvislosti s alarmujúcou situáciou na Slovensku objavovať hrozivé titulky.

O katastrofickom stave na Slovensku svedčia dáta Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Tie hovoria jasnou rečou. S potvrdeným covidom bolo v slovenských nemocniciach koncom februára vyše 3 700 ľudí. Ak pripočítame aj tých, ktorí sú hospitalizovaní s podozrením na toto ochorenie, tak ide o viac ako 4-tisíc ľudí.

Corona-Katastrophe

Najnovšie autorské články