Nemecký národný letecký dopravca Lufthansa plánuje na moskovskom letisku Domodedovo vybudovať salónik prvej triedy, v ktorom budú môcť jeho klienti dostať ruskú vakcínu proti koronavírusu Sputnik V. Po rokoch zdravotníckeho turizmu smerom z Ruska do Európy tak môžeme byť na pozadí neschopnosti EÚ zabezpečiť dostatok vakcín svedkami paradoxného opačného javu. S informáciou prišiel nemecký portál Intellinews.

V situácii, keď Nemecko čelí vážnemu nedostatku očkovacích látok, hľadajú bohatí Nemci možnosť, ako sa pri čakaní na vakcináciu predbehnúť pomocou očkovania v Rusku. O ruskú vakcínu je zvýšený záujem po tom, ako ju na začiatku februára za efektívnu a bezpečnú označila štúdia v prestížnom zdravotníckom časopise Lancet.

Sputnik V za 1 000 eur aj so spiatočnou letenkou

Lufthansa plánuje podľa zistení nemeckého portálu bne Intellinews vybudovať salónik tak, aby bol od zvyšku letiska izolovaný, pričom pasažieri by nemuseli vstupovať na územie Ruska. Približne dve hodiny po podaní očkovacej látky by mali odletieť domov a o niekoľko týždňov priletieť znova na druhú dávku očkovacej látky.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.