Smrť Violy Macákovej, ku ktorej došlo v novembri 2019, nebola spôsobená cudzím zavinením a bezprostrednou príčinou úmrtia bolo zlyhanie činnosti srdca.

Vyplýva to z uznesenia vyšetrovateľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave zo stredy (24. 2.), ktoré bolo vo štvrtok doručené na Krajskú prokuratúru (KP) v Bratislave. TASR o doručení uznesenia, ktorým vyšetrovateľ zastavil trestné stíhanie v tejto veci, informoval prokurátor a hovorca KP v Bratislave Matej Izakovič. Uznesenie nie je zatiaľ právoplatné.

Bezprostrednou príčinou smrti Violy Macákovej bolo zlyhanie činnosti srdca, ktoré utrpela pri opakovanom pôsobení tupého násilia. "Neboli zadokumentované žiadne stopy po spútaní alebo zviazaní poškodenej, žiadne zlomeniny členkov. Prípadný sexuálny motív spáchania skutku bol vzhľadom na charakter zdokumentovaných zranení poškodenej jednoznačne vylúčený," povedal ďalej Izakovič k obsahu uznesenia.

Ako priblížil, vo veci sa vykonávali znalecké skúmania z rôznych odborov, dokopy bolo vypočutých 80 svedkov, zabezpečené boli aj kamerové záznamy z rôznych lokalít. Zároveň sa vykonali viaceré obhliadky, domové prehliadky a prehliadky iných priestorov. "Boli zabezpečené viaceré biologické stopy, ktoré boli následne expertízne skúmané, zabezpečené boli aj údaje o telekomunikačnej prevádzke viacerých telefónnych čísiel vrátane ich lokalizácie, ako aj komunikácia prostredníctvom sociálnych sietí," uviedol prokurátor.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.