Facebook v utorok uviedol, že odblokuje spravodajský obsah v Austrálii po tom, čo sa dohodol s vládou na úprave nového sporného zákona. Ten požaduje od amerického koncernu, aby platil mediálnym spoločnostiam za obsah.

„Facebook oznámil vláde, že chce v najbližších dňoch obnoviť austrálske spravodajské stránky,“ uviedli v spoločnom vyhlásení austrálsky minister financií Josh Frydenberg a minister komunikácií Paul Fletcher.

Vo vyhlásení sa tiež uvádza, že vláda prijme ďalšie dodatky k spornému zákonu, aby vyjasnila postavenie digitálnych platforiem a mediálnych firiem a vzťahy medzi nimi. „Sme radi, že sme sa dokázali dohodnúť s austrálskou vládou,“ uviedol Facebook. Dodal, že sa dohodol s vládou na viacerých zmenách a garanciách, ktoré riešia obavy koncernu.

Ako informoval Štandard, spoločnosť Facebook minulý týždeň zablokovala v Austrálii spravodajský obsah na svojich stránkach. Užívatelia nemohli zdieľať a ani čítať domáce či zahraničné správy. Išlo o vyvrcholenie doterajších sporov s austrálskou vládou, ktorá sa snažila získať pre austrálske vydavateľstvá časť zo ziskov internetovej reklamy.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.