Facebook pokračuje v aktívnom rušení stránok, ktoré zdieľajú dezinformácie o pandémii. Tentokrát za obeť padol herec Kevin Sorbo. Ten tvrdí, že zmazanie stránky prišlo bez výstrahy a so svojimi fanúšikmi sa radšej presunie na iné sociálne siete, napríklad na Parler.

Facebook pokračuje v trende rušenia stránok. Minulý týždeň k nim pribudla stránka herca Kevina Sorba s vyše 500-tisíc sledovateľmi. Seriálový Herkules podľa oficiálneho vyhlásenia sociálnej siete porušoval zásady a zdieľal nepravdivé informácie o koronavíruse a vakcínach.

Pre Fox Business herec uviedol, že to nie je prvýkrát, čo sa naňho Facebook zameral. Spor so sociálnou sieťou má trvať už minimálne rok, počas ktorého má Sorbo tzv. shadow ban, čiže sa jeho príspevky ukazujú len obmedzenému počtu ľudí a nemôže si ani získať žiadnych nových sledovateľov.

Stagnovanie stránky však nie je jedinou komplikáciou. Facebook príspevky Sorba označil ako dezinformácie opakovane. "Zakaždým ten obsah stiahnem, hoci by sa o tom dalo diskutovať. Viete, nechcem prísť o svoju stránku," hovorí Sorbo.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.