Zväz obchodu SR vyzýva, aby sa otvorili všetky predajne, a to potravinárske, ako aj nepotravinárske, za prísnych hygienických podmienok. Uviedol to na tlačovej konferencii prezident zväzu Martin Katriak za účasti 1. viceprezidenta Pavla Konštiaka. Otváracie hodiny obchodov pre seniorov by sa podľa nich mali zrušiť, pretože sa slabo využívajú. Na stranu Zväzu obchodu sa postavil aj minister hospodárstva Richard Sulík.

"Zväz obchodu volá po tom, aby boli otvorené všetky predajne, či potravinárske alebo nepotravinárske, ale za okolností, ktoré sú stanovené pre otvorené predajne – prísne hygienické pravidlá, teda prísnych 15 štvorcových metrov na jedného zákazníka. Toto je záležitosť, ktorá sa dá vykonať," uviedol predseda zväzu Martin Katriak.

Pracovníci obchodu by mali byť súčasťou kritickej infraštruktúry

Oznámil zároveň, že Zväz obchodu (ZO) SR asi pred dvoma mesiacmi podal podnet na Generálnu prokuratúru SR, týkajúcej sa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorou sa umožňuje chodiť na nákup do obchodov ľuďom, ktorí sú pozitívni na nový koronavírus. "Generálna prokuratúra podala proti tejto vyhláške protest, teda dala nám (v tejto veci) za pravdu," priblížil Katriak.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.