Hovorí o sebe, že žije svoje vysnené učiteľské povolanie a skauting ju na to pripravil lepšie ako vysoká škola. Svojim žiakom chce prejavovať úctu a byť im viac priateľkou ako mamou. Pochádza z gréckokatolíckej rodiny, je členkou líderského tímu kresťanskej komunity Eben Ezer a podieľa sa na vedení modlitebného domu Elaion. 

Poznáme sa niekoľko rokov, no stále ma dokáže prekvapiť originálnym a pozitívnym prístupom k životu, duchovnou hĺbkou i jedinečným humorom. Ako čerstvá držiteľka zlatej plakety prof. Janského za darovanie krvi môže cestovať v bratislavskej MHD zadarmo. Už 18 rokov učiteľka nemčiny a telesnej výchovy na Gymnáziu sv. Uršule, po novom aj podcasterka, Mária Škovierová.

Ako prežívaš svoje „vysnené povolanie” učiteľky v čase lockdownov a online výučby?

Je to povolanie, do ktorého som išla s tým, že nebude nuda a stále sa tam niečo mení. A zase sa niečo zmenilo. Musíme sa na to nastaviť, naučiť sa nové veci. Je to výzva a to ma na tom baví. Ale úprimne musím tiež povedať, že toto dištančné učenie je stále len „z núdze cnosť“ a je to veľmi, veľmi náročné pre učiteľov, študentov a často aj rodičov.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.