Tento týždeň sa skončilo prestupové obdobie v hokejovej Tipos Extralige. Viaceré kluby boli aktívne do posledného dňa. Do ligy sa tak vracia viacero známych Slovákov, pribudli aj reprezentanti Lotyšska, Talianska či Estónska. Populárni v našich kluboch sú aj naďalej legionári z Fínska, ale prišli aj hráči so štartami v NHL či skúsení hráči z ruskej KHL. 

Sezóna v zásade skončila len pre Liptovský Mikuláš, ktorý v sezóne riešil existenčné problémy a na dva zápasy dokonca nenastúpil. Na play-off strácajú aktuálne dvadsaťštyri bodov, súťaž budú len dohrávať. Fanúšikovia Liptákov sa azda tešia, že neprišiel výpredaj hráčov, čo by mohlo naznačovať stabilizáciu pomerov smerom do budúcej sezóny. Do Košíc ale odišiel skúsený obranca Marcel Petran a do Detvy sa na hosťovanie presunul Martin Bača. Naopak na Liptove sezónu dohrá devätnásťročný Košičan Kiss.

Maďarský DVTK Miskolc stráca na desiatu pozíciu zaručujúcu účasť v predkole play-off (fakticky osemfinále) šesť bodov. Po posilách sa obzerali v zahraničí. Maďarské Medvede posilnia Švédi Fredriksson a Rundquist, ktorí boli v tejto sezóne bez klubu a Američan Walker z druhej najvyššej súťaže v Švajčiarsku.

Pasívne Nové Zámky, Barani zbrojili už v januári

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.