Výzva na odvolanie ministra Mareka Krajčího je odtrhnutá od domácej politickej reality. Stačí si položiť otázku, kde je alternatíva. A pripúšťa premiérove univerzum vôbec jej jestvovanie?

Z viacerých strán cítiť tlak, zvlášť po tohtotýždňovej tlačovke prezidentky s covid-odborníkmi. Demisia ministra zdravotníctva uprostred hýriacej pandémie je vážna vec. Nie že by to nebolo možné, stačí sa pozrieť do Česka, ale je to v našich pomeroch predstaviteľné? Ak by Marek Krajčí skončil v najhorúcejšom kresle štátnej správy, ťažko niekde vyloviť perspektívne meno jeho nástupcu, pri ktorom by takýto ťah dával aj iný význam, než len nadbehnúť mediálnej požiadavke a podhodiť kosť rozhnevanému davu.  

Príklad s ministrom pôdohospodárstva, ktorému sa rezort rozsypáva pod rukami už dlhšie, nasvedčuje, že Matovič drží svojich ľudí aj vo vážnych ťažkostiach.

Pravda, pokiaľ by k nemu oni sami neboli kritickí, ale sci-fi radšej nerozoberajme. Alebo vlastne – rozoberme. Práve sme totiž narazili na koreň problému.   

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.