Starostovia v rámci regionálnych organizácií Združenia miest a obcí Slovenska majú byť usmerňovaní, aby "rebelovali" proti testovaniu na COVID-19. Po predpoludňajšom rokovaní vlády to naznačil minister obrany SR Jaroslav Naď. Podrobnosti však prezradiť nechcel. Podľa zistení novinárov ale nehovorí pravdu.

Naď tvrdil, že má nielen ústne sprostredkované informácie, ale aj listinný dôkaz, ktorý sa týka jedného z regiónov východného Slovenska. "Videl som to čierne na bielom, že starostovia sú usmerňovaní, aby vytvárali mediálny tlak, že už nedokážu zabezpečiť testovanie. Jednoducho je tu snaha z rôznych skupín o nátlak na obce, aby vytvárali dojem, že už to nedokážu zvládať," povedal minister.

Dokument mu mali poslať viacerí starostovia zo spomínaného regiónu. "Že s tým nesúhlasia, ale aby som videl, aké hry sa tu hrajú," uviedol Naď. Konkretizovať informácie nechcel. "Zatiaľ si to nechám pre seba, ale faktom je, že takýto papier existuje. Poslal som ho členom vlády, aby vedeli, že niekedy to také úprimné o vyčerpanosti samospráv nie je," dodal.

Zároveň uistil, že neignoruje nápor a vyčerpanosť, ktorú samosprávy so zabezpečením testovania zažívajú. Poukazuje však na to, že sa situácia zneužíva na politikárčenie. Obviňuje z neho najmä starostov kandidujúcich za Smer-SD.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.