Zlato v obrovskom slalome na šampionáte získala Gutová-Behramiová. Shiffrinovej prvý titul majsterky sveta v obráku ušiel tesne o dve stotiny sekundy, bronz získala Liensbergerová. Vlhová skončila mimo najlepšej desiatky spolu s favoritkami Bassinovou a Gisinovou.

Ďalší zlý deň, ďalšie sklamanie pre našu šampiónku. Petra Vlhová na svahu talianskeho strediska Cortina d'Ampezzo obhajovala vo štvrtok titul majsterky sveta v obrovskom slalome. Prvú zlatú medailu získala pred dvomi rokmi vo švédskom Aare, keď na ňu nestačila ani bronzová Mikaela Shiffrinová, ktorá stratila 38 stotín sekundy. Vlhovej sa už podarilo na majstrovstvách obhájiť striebro v alpskej kombinácii.

Slovenská lyžiarka sa v aktuálnej sezóne dostala na pódium len dvakrát. Viac bodov získali v tejto disciplíne Svetového pohára obe konkurentky Mikaela Shiffrinová i Michelle Gisinová. Lepšie sa darilo i Tesse Worleyovej, Federice Brignoneovej, Lare Gutovej-Behramiovej, či Marte Bassinovej, ktorá sebavedomo mieri za ziskom malého krištáľového glóbusu. Elitná sedmička obráku nechýbala ani na štarte svetového šampionátu.

Prvé kolo bolo vyrovnané, Vlhová na 11. mieste

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.