Niekedy nepredstaviteľná zmes politikov vyzýva na protest proti súčasnej vláde a protipandemickým opatreniam. Na demonštráciu, ktorá sa bude konať symbolicky 17. novembra, pozývajú kotlebovci, členovia Smeru-SD či SNS.

Ľudia nespokojní s vládou premiéra Igora Matoviča plánujú ďalší protest v Bratislave. Tentoraz však nepozývajú na akciu len kotlebovci a futbaloví fanúšikovia, občanov pozýva aj opozičná strana Smer-SD či mimoparlamentná SNS. Tento protest sa má uskutočniť symbolicky v utorok 17. novembra o 16. hodine na Hodžovom námestí.

„My tam určite budeme,“ informoval na sociálnej sieti europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík. Na účasť vyzval aj poslanec kotlebovcov Milan Mazurek.

Svoju účasť na proteste potvrdila aj v súčasnosti mimoparlamentná Slovenská národná strana. Na Facebooku vyhlásili, že aj oni prídu 17. novembra na Hodžovo námestie. „Nebite nás už nikdy!“ odkazujú dankovci.

Smer pripravil dokonca videopozvánku, v ktorej predstavitelia strany Robert Fico, Juraj Blanár či Ľuboš Blaha odkazujú: „My prídeme.“

Hlavným tŕňom oku pre smerákov je „obmedzovanie a porušovanie našich základných práv a slobôd“ zo strany súčasnej vlády.

Minulý protest sa zvrhol

Posledný veľkoplošný protest proti terajšej vládnej garnitúre, na ktorom sa zúčastnilo niekoľko tisíc ľudí, sa konal 17. októbra. Nebol ohlásený a došlo na ňom k viacerým výtržnostiam – účastníci prehodili na pozemok Úradu vlády SR svetlice, poškodzovali oplotenie a okolie.

Keď polícia zahradila prístup k úradu, začali demonštranti po príslušníkoch PZ SR hádzať kamene, fľaše či dlažobné kocky. Muži zákona následne zasiahli proti protestujúcim slzotvorným plynom a využili aj vodné delo. Pri akcii boli zranení štyria policajti.

Polícia taktiež pátrala po identite mužov, ktorí nechali zrejme svoje deti skandovať vulgarizmy o Matovičovi do megafónu. Minister vnútra Roman Mikulec vtedy vyhlásil, že účastníci tohto protestu neujdú spravodlivosti.

Pokojnej časti demonštrantov sa vtedy zastal minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý sa ospravedlnil „všetkým slušným ľuďom“ za použitie vodného dela. Sám sa vraj na proteste zúčastnil a okrem chuligánov tam videl aj stovky normálnych ľudí.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0