Vo Veľkej Británii pripravujú historický seriál z obdobia známeho kráľa Henricha VIII. Počas jeho vlády sa Anglicko odtrhlo od Ríma a katolicizmu a prešlo na protestantizmus, pričom kráľ Henrich VIII. sa vyhlásil za hlavu novej anglikánskej cirkvi.

Vo svete je známy aj vďaka svojim šiestim manželstvám a snahe splodiť mužského dediča trónu. Dve zo svojich manželiek nechal dokonca popraviť, vrátane jeho najznámejšej ženy Anny Boleynovej. A práve o nej bude spomínaný historický miniseriál, ktorý si stihol vyslúžiť už množstvo kritiky.

Má mať tri časti a sledovať bude posledné mesiace života druhej kráľovej manželky, tesne pred popravou. Aj keď pôjde o historickú drámu, žánrovo pôjde viac o psychologický triler, ktorý vykreslí "tisícdňovú kráľovnú" Annu Boleynovú ako ženu utláčanú patriarchálnou spoločnosťou.

Kritiku však nevyvolalo feministické smerovanie seriálu, ale hlavne jeho obsadenie. Druhú ženu Henricha VIII. si totiž zahrá černoška. Konkrétne do hlavnej role obsadili jamajsko-anglickú herečku Jodie Turner-Smithovú, informovala na sociálnej sieti napríklad Prima Zoom.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.