Na českej politicko-aktivistickej scéne prebehla kuriózna hádka. Do konfliktu sa dostala podpredsedníčka krajského združenia Pirátskej strany v Ústeckom kraji Kateřina Stojanová so scenáristom a aktivistom za slobodu slova Danielom Vávrom. Objektom nezhody bola otázka sociálneho bývania.

Všetko začalo príspevkom, ktorý Stojanová zverejnila na svojom profile na sociálnej sieti Facebook aj Twitter 9. februára. V ňom požaduje „poriadny“ zákon o sociálnom bývaní a vyhlasuje, že právo na bývanie považuje za základné ľudské právo.

„Nerozumiem spoločnosti, ktorá nechá svojich jedincov zamrznúť na ulici, zatiaľ čo vlastní doslova tisíce nevyužitých a prázdnych bytov. Musíme prestať viesť dehumanizačné frky v štýle ‚zaslúžia si to/chcú to tak,‘ a okamžite prijať poriadny zákon o sociálnom bývaní,“ píše pirátka.

https://twitter.com/KaterinaStojan/status/1359149318268157965

Diskusia o nehnuteľnostiach, sociálnom bývaní či prerozdeľovaní bytov nie je nová. Pirátska strana, ktorá je momentálne najsilnejšou opozičnou stranou v Čechách a má realistické premiérske ambície, podobné nápady podporuje už pár rokov.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.