Premiér Igor Matovič v úmysle opäť obhájiť svoju ideu niekoľkonásobného plošného testovania vyrukoval s grafom, podľa ktorého má zrážať pandemické krivky. Opačný pohľad pritom označil za blud. Expert z iniciatívy Dáta bez pátosu Ivan Bošňák reaguje na príspevok grafmi ukazujúcimi opačný príbeh a myslí si, že so Slovenskom čoskoro uzavrú hranice aj tí, ktorí ich s nami nemajú.

Pravdou proti lžiam. Tak sa podľa vlastných slov rozhodol bojovať slovenský predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Na sociálnej sieti Facebook preto zverejnil graf, prostredníctvom ktorého obhajuje správnosť plošných antigénových testovaní na Slovensku. Opačné názory pritom označuje za bludy.

„Keď vám bude opäť po milióntykrát niekto tvrdiť zlomyseľné bludy, že plošné testovanie na konci októbra nemalo žiadny zmysel, ukážte mu tento graf,“ píše premiér a argumentuje, že prudký nárast pacientov s koronavírusom zastavilo v októbri minulého roku práve plošné testovanie.

Matovič pripomína, že v decembri sa celoplošné testovanie už neuskutočnilo „z dôvodu sabotáže,“ čoho následky vraj vidíme dnes: „A tak dnes môžeme počítať obete na tisíce – presne tak, ako som v decembri varoval a pritom kolegu idiotom nazval [reč je o ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi, pozn. red.]“.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.