Jeho rovesníci už zbierajú trofeje ako tréneri a manažéri, on stále na ľade súperí s hráčmi mladšími o tridsať rokov. Hráč a majiteľ hokejového Kladna má práve dnes 49 rokov.

Hokej ho baví aj pred päťdesiatkou. Druhý najproduktívnejší hokejista všetkých čias, stále "bruslí" v druholigovom Kladne. Hráč, ktorý mal aj v NHL kľúče od tréningovej haly, aby si večer mohol pridať individuálny tréning, je už roky hrajúcou hokejovou legendou. Ťažil a stále ťaží z nesporného hokejového talentu, keď neustále hrozí prekvapivou strelou a nečakanou prihrávkou. K talentu vyšperkoval tvrdou prácou a neuveriteľnou tréningovou disciplínou.

V šatni často potreboval dve miesta, aby mal po ruke všetky svoje hokejky, záťažové vesty či členkové závažia. Jeho 188 centimetrov a 110 kíl v kombinácii s obrovskou silou nôh a stabilitou na korčuliach robili takmer nemožným zobrať mu puk. „Neexistuje hráč, ktorý by si telom vedel lepšie prikryť puk,“ konštatoval o Jágrovej hre Fín Ville Nieminen.

https://www.youtube.com/watch?v=hxGOSyFQets
Desať najlepších akcií Jaromíra Jágra v NHL. Zdroj: Youtube/nhl

Obrancovia ho vždy ostro sledovali, no aj tak si dokázal nájsť cestu do nebezpečných pozícií. „Jágr dokáže na chrbte ťahať troch protihráčov a aj tak si to namieri na bránku a dá gól,“ konštatoval pre proHockey v roku 2006 kanadský hokejový žurnalista Alan Adams.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.