Predseda parlamentu Boris Kollár vyjadril ľútosť nad smrťou kľúčového svedka Františka Böhma. Líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD a nezaradený poslanec Peter Pellegrini zase hovorí, že táto smrť vzbudzuje veľa otázok a vyvoláva dojem, že niečo v krajine nie je v poriadku. Uviedli to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Pellegrini poukázal na to, že sa o samovraždu nepokúšajú len obvinení vo väzbe, čo bol prípad zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského, či pokus o ukončenie života bývalej sudkyne Moniky Jankovskej, ale aj ľudia, ktorí s políciou spolupracujú a sú v pozícii svedka. "Niečo nie je v poriadku, vyrušuje ma to," skonštatoval Pellegrini.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v tejto súvislosti vyjadril nad situáciou ľútosť. "Takéto veci by sa nemali končiť smrťou, je mi to ľudsky ľúto, škoda zmareného života," dodal Kollár.

https://dennikstandard.sk/33547/zastrelil-sa-frantisek-bohm-kocnerov-clovek-a-klucovy-svedok-v-kauze-judas/

Zároveň pripomenul, v reakcii na pokusy o samovraždu obvinených vo väzbe, že na úpravách podmienok, najmä kolúznej väzby, už ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) pracuje. Kollár navrhuje, aby sa Slovensko inšpirovalo Českou republikou, kde kolúzna väzba, teda keď je obava z ovplyvňovania svedkov zo strany obvineného, trvala maximálne tri mesiace s možnosťou predĺženia o ďalšie tri mesiace.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.