Minister zdravotníctva Krajčí spája masovejší rozbeh očkovania v marci práve s dostatočným objemom dovezených očkovacích látok.

Vo februári dodá spoločnosť Pfizer na Slovensko 203,6-tisíca dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19. Pre Štandard to uviedol Miroslav Lednár, manažér pre styk s verejnosťou spoločnosti Pfizer na Slovensku. V treťom a štvrtom februárovom týždni tak príde na Slovensko po niečo vyše 56-tisíc dávok.

V marci by sa podľa údajov spoločnosti Pfizer malo dostať na Slovensko 257,4-tisíca dávok vakcín, čo znamená týždňový objem 51,5-tisíca. "Do konca marca dodáme množstvá, ktoré boli oznámené k 4. januáru napriek prechodnému poklesu dodávok na konci januára a začiatku februára," vysvetľuje Lednár.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí vo štvrtok informoval, že spoločnosť Pfizer oznámila krátenie dodávok vakcín na marec. "Zatiaľ sme dostali informácie, že budeme mať okolo 51 000 dávok týždenne," konštatoval s tým, že Slovensko sa angažuje, aby sme mohli dostať vakcíny aj mimo oficiálnych zásielok.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.