Napriek všetkým opatreniam, testovaniam a začiatku očkovania sa pandemická situácia na Slovensku stále nezlepšuje. Denne zomrie pre nový koronavírus okolo sto ľudí a nemocnice už týždne balansujú na hranici kapacít. Štandard sa dostal k dátam o vekovom zložení pacientov, ktoré navyše potvrdzujú doterajšie obavy z britskej mutácie covidu.

Celkovo na ochorenie COVID-19 alebo s týmto ochorením zomrelo na Slovensku od začiatku pandémie 6 618 ľudí. Napriek prísnym opatreniam, ktoré sú na Slovensku v platnosti už piaty týždeň, nie je podľa doterajších údajov badateľná veľká zmena v počte hospitalizovaných pacientov na ochorenie COVID-19. Ten síce v druhom februárovom týždni mierne klesol, ale stále je na alarmujúcej úrovni.

Podľa dostupných údajov bolo k 11. februáru s novým koronavírusom alebo s podozrením na toto ochorenie v slovenských nemocniciach hospitalizovaných 3 719 ľudí.

Od začiatku pandémie sa však na lôžkach zdravotníckych zariadení po celej republike vystriedalo už takmer 30-tisíc pacientov. Vyplýva to z pripravovaného komentára Inštitútu zdravotných analýz (IZA) o hospitalizáciách v súvislosti s koronavírusovou infekciou, ktorého pracovnú verziu má Štandard k dispozícii.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.