Anglická futbalová Premier League má odohraných nekompletných 23 kôl, no na jej čele sa v tejto sezóne vystriedalo už rekordných deväť klubov. City sa do čela dostali 26. januára, ale zdá sa, že Guardiolovi zverenci tam už konkurenciu pustiť nechcú.

Tímy, ktoré už v tejto sezóne viedli Premier League. Foto: Instagram/premierleague.

Viťazstvo na Anfield

Aktuálny náskok Citizens na mestského rivala United, ktorý je v tabuľke druhý, činí päť bodov. Líder navyše odohral o zápas menej ako jeho hlavní prenasledovatelia. Náskok zveľadili cez víkend, keď United prišli v nadstavenom čase o plný bodový zápis po vyrovnávajúcom góle Dominica Calvert-Lewina z Evertonu. Samotní Citizens uspeli v šlágri kola v Liverpoole na Anfield, kde s prehľadom zvíťazili 4:1 nad domácim obhájcom titulu.

Zápas dlho vyzeral otvorene, navyše nemecký reprezentant Ilkay Gündogan v prvom polčase zahodil nariadený pokutový kop a prvá polovica stretnutia sa skončila bez gólov. Gündogan ale svoju chybu napravil, strelil dva góly a pridali sa k nemu aj Sterling a Foden. Reds dokázali odpovedať len premenenou penaltou Salaha. Fanúšikov červených však oblieval studený pot pri fatálnych chybách brankára Alissona Beckera, ktoré v podstate rozhodli zápas. Razom sa vrátili všetky temné spomienky na lapsusy Lorisa Kariusa. 

https://www.youtube.com/watch?v=2xcSGK5mFVI&t=1s
Najdôležitejšie momenty zo zápasu Liverpool - Manchester City. Zdroj: Youtube/PremierLeague

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.