V dňoch 19. a 20. februára sa v online priestore uskutoční ženská konferencia Esencia, ktorá je jedným z podujatí evanjelizačného projektu Godzone. O jej vzniku, o tom, pre koho je určená a čo ponúka, sme sa rozprávali s Terezou Slavkovskou z organizačného tímu.  

Esencia nie je prvou ženskou konferenciou, ktorá vychádza z dielne projektu Godzone. Ako vznikla myšlienka, aby sa organizovalo podujatie určené špeciálne ženám? 

Keď sa ženy modlia, veci z neba sú na zem sťahované úplne iným spôsobom. My ženy máme iné vnímanie Boha ako majú muži. Zároveň potrebujeme iné veci, niekedy potrebujeme nežnejšie slová, naše prežívanie je v niečom oveľa emotívnejšie. V niektorých aspektoch sme inak duchovne otvorené ako muži a sme oveľa vášnivejšie. Len ženy vedia, aké to je, keď sa stretnú a modlia sa spolu, je to niečo, čo muž nepochopí. Práve táto potreba spoločného stretnutia a modlitby je veľmi silná. Konferencia je teda odpoveďou na vnútorný a duchovný hlad žien, ktorý vyvolal túžbu stretnúť sa, zdieľať sa, oddýchnuť si a zároveň načerpať a posunúť sa ďalej. 

Sú nejaké podmienky, ktoré musí žena spĺňať, aby sa konferencie mohla zúčastniť? 

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.