11. novembra 2020

Demokrati v USA už vytvárajú „kádrové“ zoznamy nepohodlných trumpistov

Demokrati v USA už vytvárajú „kádrové“ zoznamy nepohodlných trumpistovAlexandra Ocasio-Cortézová (za pultom) počas tlačovej konferencie. Foto: TASR/AP

V Spojených štátoch sa uskutočnili prezidentské voľby, z ktorých po tuhom súboji vyšiel víťazne demokratický kandidát Joe Biden. Niektorí demokratickí politici, v tom čase ešte len povzbudení vidinou víťazstva, začali pripravovať budúce plány pre Ameriku. V štýle kádrových posudkov a zoznamov nepohodlných osôb.

Medzi demokratmi veľmi populárna kongresmanka Alexandra Ocasio-Cortézová svoje plány naznačila už v piatok 6. novembra na sociálnej sieti Twitter, keď ešte nebolo jednoznačné, že Biden vyhral. Fanúšikov sa spýtala, či archivujú príspevky či fotky Trumpových podporovateľov, aby nemohli v budúcnosti „zľahčovať alebo poprieť“ svoju spoluúčasť.

V nadväzujúcom príspevku sa vysmieva kritike voči jej výroku a podotýka, že republikáni sú „strana osobnej zodpovednosti“, ktorú hnevá predstava, že bude zodpovedná za svoje činy počas posledných štyroch rokov. V čase písania článku si prvý príspevok vyslúžil skoro 350-tisíc „páči sa mi to“ od ľudí, ten druhý vyše 135-tisíc.

Zoznamy sú už vytvorené

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.