Andrej Babiš mladší sa po rokoch opäť vyjadril pre médiá. Oživuje tak informácie súvisiace s kauzou Čapí hnízdo, v ktorej okrem neho figuroval aj jeho otec Andrej Babiš, súčasný český predseda vlády.

Pred dvoma rokmi syn českého premiéra Andreja Babiša prehovoril o tom, že bol unesený. Polícii podľa svojich slov nahlásil únos, pričom sa na čine mal podieľať pracovník jeho otca Petr Protopopov a aj psychiatrička Dita Protopopová. O jeho zmiznutie mal mať záujem práve jeho otec.

Podľa svojich slov bol držaný na polostrove Krym, ktorý je v súčasnosti pod kontrolou Ruska. „Mne manželka toho Protopopova, Dita, doktorka, povedala: Máš na výber. Buď ťa zavrieme v Národnom ústave duševného zdravia... vybral som si prázdniny. Nazval som to únos aj v maile polícii,“ uviedol vtedy Babiš mladší.

Český premiér krátko po medializovaní týchto informácií odcestoval do Švajčiarska, kde sa jeho syn momentálne zdržiava. Podľa jeho vyjadrení so synom hral šach a nebavili sa o dotačnej kauze Čapí hnízdo, v ktorej obaja figurujú a ktorá má byť aj dôvodom na údajný únos. Andrej Babiš vtedy odmietol, že by išlo o nové informácie.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.