Spor o to, kto je zodpovedný za stratu jednej miliardy eur z eurofondov medzi europoslankyňou Luciou Ďuriš Nicholsonovou a ministerskou investícií a regionálneho rozvoja Veronikou Remišovou graduje. Nové svetlo doň vniesol šéf rezortu práce a rodiny Milan Krajniak.

Podľa Nicholsonovej (SaS) prišlo Slovensko o miliardu eur pre nekonanie Remišovej (Za ľudí) rezortu. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI), ktoré sa má starať okrem iného aj o eurofondy, podľa europoslankyne nezabezpečilo v Európskom fonde regionálneho rozvoja (EFRR) realokáciu jednej miliardy do konca roku 2020, a tak sme o túto sumu nenávratne prišli.

Nicholsonová uviedla, že Remišová o nutnosti stihnúť realokáciu peňazí do konca minulého roka vedela, ale aj tak k „preloženiu“ jednej miliardy eur nedošlo. Peniaze by pritom boli teraz potrebné napríklad na vyplácanie sociálnych dávok či pomoci pre ľudí zasiahnutých pandémiou.

„My sa sústreďujeme na peniaze z fondu obnovy, ale zabúdame na miliardy, ktoré nám ležia v 'šuflíkoch' (EÚ), lebo sú nevyčerpané a musia sa dostať k ľuďom. Napríklad Krajniak (Sme rodina) peniaze v Európskom sociálnom fonde nemá a potrebuje ich. On zabezpečuje štátnu pomoc, ktorá ide za živnostníkmi, za tými, ktorí sú na SOS-dávkach, za tými, ktorí reálne uviaznu v pasci chudoby,“ upozornila europoslankyňa.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.