V dnešnej inšpirácii zo Vzťahova predstavíme päť nástrojov, ktorými dokážeme jeden druhému efektívne pomôcť v náročných životných situáciách tak, aby sme udržali naše vzťahové puto nepoškodené, ba čo viac – ešte ho aj posilnili

Tajomstvo budovania pevného puta medzi nami

Mnohí sa domnievame, že naše vzťahy sa budujú predovšetkým skrze zábavné momenty, darčeky, prekvapenia, milé spoločenské udalosti alebo spoločnou večerou, výletom či dovolenkou. Áno, všetky tieto príjemné veci určite majú dôležité miesto v našich vzťahoch a veľmi radi ich spoločne prežívame. Avšak výskumy poukazujú na fakt, že vzťahy sú najviac budované – ale pozor, aj najviac ničené – vo chvíľach, keď je náš partner nahnevaný, smutný, frustrovaný, preťažený – keď prežíva náročné obdobie alebo mal zlý deň. Prekvapivé, že? Na tom, ako reagujeme v týchto kľúčových momentoch preto skutočne veľmi záleží. Určuje to kvalitu vzťahu a hlbokého puta medzi nami. 

Možno si teraz vzdychnete – to zase bude nálož – ako to celé zvládnuť? Veď týmto náročným momentom sa všetci najradšej vyhneme, chceme ich rýchlo „upratať“ do zabudnutia a opäť sa viezť na vlne dobrej nálady. Nemajte obavu, existuje päť jednoduchých nástrojov, ktoré pomáhajú zvládať tieto emočne náročné situácie. Rada vám ich predstavím.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.