AKTUALIZOVANÉ V sobotu 13. februára sa začne očkovanie učiteľov dávkami od spoločnosti AstraZeneca a Pfizer/BioNTech. Prebiehať bude v 12 vakcinačných centrách v krajský mestách.

Od pondelka 8. februára sa na Slovensku otvorili všetky školy, okrem okresov, ktoré sú v covid automate v čiernej fáze, teda v štvrtom stupni varovania. Tam aktuálne patria okresy Partizánske, Šaľa, Zlaté Moravce, Revúca, Rožňava, Bánovce nad Bebravou, Hlohovec, Trnava a Žiar nad Hronom, ktoré sú označené čiernou farbou.

Vďaka čomu sa školy mohli spustiť? Vďaka novým vakcínam. Učiteľov budú tento týždeň očkovať vakcínami od spoločnosti AstraZeneca a Pfizer/BioNTech. Prioritne tých, ktorí vyučujú prezenčne. Malo by ísť o približne 40-tisíc učiteľov, ktorých zoznam pripraví ministerstvo školstva.

"Myslíme si, že je to takto správne, dokonca tam padla aj dohoda, že učitelia budú uprednostnení pred kritickou infraštruktúrou, a budú sa očkovať tí, ktorí budú zabezpečovať prezenčnú výuku na školách," povedal minister Marek Krajčí (OĽaNO).

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.