Partia poslancov, ktorá nedávno opustila Kotlebovu stranu, avizuje založenie samostatného politického subjektu.   Poslanec Milan Mazurek to uviedol v relácii Politicky nekorektne na Kulturblogu. Upozornil na to dnes portál Aktuality.sk. Inteligentná politika sa vraj v takejto strane robiť nedá, povedal Mazurek v relácii, kde nedávnych spolustraníkov označil za „primátov“. „Pracujeme na tom, aby sme mohli priniesť […]

Partia poslancov, ktorá nedávno opustila Kotlebovu stranu, avizuje založenie samostatného politického subjektu.  

Poslanec Milan Mazurek to uviedol v relácii Politicky nekorektne na Kulturblogu. Upozornil na to dnes portál Aktuality.sk.

Inteligentná politika sa vraj v takejto strane robiť nedá, povedal Mazurek v relácii, kde nedávnych spolustraníkov označil za „primátov“.

„Pracujeme na tom, aby sme mohli priniesť alternatívu, aby tu bola národná, kresťanská a sociálne orientovaná strana, ktorá bude odborná, slušná a razantná,“ povedal Mazurek.

Nová strana by mala odstrániť nedostatky, ktoré sa vyčítali ĽSNS. Chceli by mať „kvalitný program“ a vymaniť sa z politickej izolácie.

Podpora v ich doterajšom voličskom zázemí nie je jednoznačná. Niektoré komentáre pod reláciou Mazureka nazvali „sopliakom“, iní jeho doterajší podporovatelia sú sklamaní z rozptyľovania voličskej podpory.

Aktuality si všimli aj reakciu oblastného predsedu v Bánovciach nad Bebravou Antona Grňa. Mazureka s ďalším odídencom europoslancom Milanom Uhríkom nazval „potkani zaplatení Židmi“. Mazurek sa vraj „zaľúbil do Ireny Bihariovej“, predsedníčky Progresívneho Slovenska.

Stranu nedávno okrem Mazureka a Uhríka opustili aj poslanci Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočiš a Miroslav Urban. Odišli potom, ako Kotleba bez ich vedomia nechal zmeniť stanovy, ktoré ho spravili fakticky neodvolateľným vodcom strany.

(mag)

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.