Petra Vlhová sa predstaví na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní v piatich individuálnych disciplínach. Obhajovať bude tri medaily, ktoré získala na poslednom šampionáte v roku 2019. Aj napriek silnej a početnej konkurencii má potenciál rozšíriť svoju zbierku cenných kovov.

Majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní odštartujú v pondelok 8. februára a trvať budú až do nedele 21. februára. Medzi elitnými zjazdármi sa predstaví aj slovenská šestica lyžiarov. V ženskej časti budú Slovensko reprezentovať Petra Hromcová a Petra Vlhová, v mužských kategóriach zas Adam Žampa, Andreas Žampa, Martin Bendík a Filip Baláž.

Medzi najväčších favoritov na pódiové úspechy bude bezpochyby patriť Vlhová, aktuálne najlepšia lyžiarka Svetového pohára. Slovenská zjazdárka plánuje odjazdiť päť individuálnych disciplín, v ktorých rozhodne nechce byť len do počtu. „Pôjdem do toho naplno. Ja si idem pre medaily, nejdem na nejaké desiate, dvadsiate pozície. Dám do toho všetko,“ uviedla pre RTVS pred začiatkom šampionátu.

Na posledných majstrovstvách získala tri medaily a svoju zbierku cenných kovov si bude chcieť obohatiť v nasledujúcich disciplínach. Šanca na úspech Vlhovej je veľká najmä v technickejších pretekoch, a to aj napriek početnej konkurencii.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.