Človek je tvor spoločenský a pokiaľ nestroskotá na opustenom ostrove, jeho život je plný vzťahov. Nikto sa nevyhne interakciám s ľuďmi okolo seba, hoci v čase pandémie sú sčasti obmedzené. Otázkou ostáva kvalita a intenzita týchto vzťahov. Práve so zámerom prispieť k tomu, aby medziľudské vzťahy boli naplnené zmyslom, vznikol pred štyrmi rokmi projekt Vzťahovo.sk. 

Autormi projektu sú manželia Denisa a Miroslav Zlevskí, pričom spolupracujú aj s externými odborníkmi z oblasti psychológie, financií i pedagogiky. 

„Posledných sedem rokov sa v rámci svojej psychologickej praxe venujem aj manželskému poradenstvu. Vidím veľa príležitostí pre pomoc párom, no, žiaľ, aj stále nedostatočný počet kolegov, ktorí sa danej problematike venujú,” vysvetľuje pôvod myšlienky projektu Denisa Zlevská a pokračuje: „S manželom sme vnímali, že na Slovensku chýba portál s praktickými a ucelenými informáciami k téme partnerských a rodinných vzťahov, ktorý by ponúkal praktické podnety, ako ich rozvíjať v každodennom živote. Chceli sme podať vedecké psychologické poznatky tak, aby boli pre ľudí aplikovateľné do praktického života, preto na našej stránke nájdete veľa hier, cvičení i koučovacích otázok.”

Zahraj sa, zohraj sa

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.