Predseda vlády je spokojný so schválením covid automatu, ale neprijíma ho s nadšením. Označuje ho za prostriedok predvídateľnosti. Nevylučuje výrobu vakcín na Slovensku, pričom ako prvý menoval ruský Sputnik. Očakáva, že do leta bude môcť byť zaočkovaný každý, kto bude chcieť.

Predseda vlády Igor Matovič ocenil piatkové prijatie covid automatu ako nástroja predvídateľnosti. Reagoval tak na výhradu, že opatrenia proti pandémii sa prijímajú neskoro a informuje sa o nich na tlačových konferenciách či sociálnych sieťach. Podľa neho vo viacerých krajinách sa v médiách skloňuje, že opatrenia sa prijímajú "na poslednú chvíľu". "Som rád, že sme to konečne porodili. Budeme dopredu vedieť, čo nás čaká, je tam pätnásť odborníkov podpísaných," povedal o automate. Je to niečo, "po čom všetci volali."

Matovič reagoval na otázku ohľadom jeho cesty do Paríža, čo bola jedna z príčin, prečo nebol prítomný na tohtotýždňových rokovaniach vlády. Vedením piatkového rokovania vlády bol podľa neho legitímne poverený minister financií Eduard Heger. Obhajoval sa, že nezúčastniť sa na posledných rokovaniach bolo dobré rozhodnutie.

https://dennikstandard.sk/podcast/co-robil-matovic-v-parizi/

Dal však za pravdu výroku ministra práce Milana Krajniaka, ktorý na margo posledného rokovania vlády povedal, že išlo o "blázinec a chaos". Vyslovil sa na adresu koaličných partnerov, pričom osobitne spomenul SaS. Okrem naliehania na otvorenie obchodov kritizoval SaS za rozdielny postoj ministra hospodárstva Richarda Sulíka a ministra školstva Branislava Gröhlinga k otváraniu škôl.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.