Spolu s Petrom Saganom boli pozitívne testovaní aj jeho brat Juraj a tímový kolega Erik Baška.

Na jar minulého roku po prepuknutí pandémie na jednej z cyklistických klasík, Juraj Sagan na tému covidu povedal: "Keď to má prísť, tak to príde." Prišlo na jeho slová.

Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci aj ich tímový kolega z Bory-hansgrohe Erik Baška majú koronavírus. Odhalil to test, ktorý podstúpili 29. januára pred odletom z tréningového kempu na Kanárskych ostrovoch. Všetci traja sú v izolácii a cítia sa dobre. Peter Sagan o tom dnes, s odstupom pár dní, informoval na svojom facebooku.

For a few weeks now, my brother Juraj, our teammate Erik Baska, and I have been training in Gran Canaria. On January...

Uverejnil používateľ Peter Sagan Sobota 6. februára 2021


Slovenské trio sa pripravovalo na novú sezónu na ostrove Gran Canaria. Pred odletom domov podstúpili PCR test, ktorý miestne laboratórium vyhodnotilo ako pozitívny. Peter Sagan o tom napísal: "Žiaľ, nedopadlo to tak, ako sme dúfali a všetci traja sme pozitívni. Cítime sa dobre, ale museli sme zostať v karanténe, kde budeme tak dlho, ako bude treba. Dúfame však, že ďalší test už bude negatívny. Ďakujeme nášmu manažérovi Ralphovi Denkovi a tímovým lekárom za podporu. Hoci sme tisíce kilometrov ďaleko, cítime sa, akoby sme boli so zvyškom tímu. Veríme, že čoskoro budeme môcť pokračovať v normálnom tréningu."

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.