6. februára 2021

Už je to tu. Biden posilňuje zahraničnú LGBTQ agendu. Hrozí sankciami a vízami

Už je to tu. Biden posilňuje zahraničnú LGBTQ agendu. Hrozí sankciami a vízamiFoto: Joe Biden/FB

Amerika sa má aktívnejšie zapájať do boja za agendu LGBTQ komunity vo svete. Možné sú finančné sankcie aj obmedzenie vydávania víz.

Prezident Biden, ktorý počas kampane hovoril, že chce zastaviť kultúrne vojny v Amerike, ich práve ide rozšíriť na celý svet. A jeho najväčšími obeťami budú niektorí najbližší spojenci Spojených štátov.

Bidenova Amerika práve prijala niekoľkostranové vyše 1 300 slov dlhé Memorandum, ktorým ide „bojovať proti diskriminácii, homofóbii, transfóbii a intolerancii na základe postavenia alebo správania LGBTQI+“ vo svete. Túto komunitu a jej agendu bude podporovať (promote) a jej oponentov trestať a sankcionovať. Nový americký prezident nariadil zrušenie všetkých politík a rozhodnutí prezidenta Trumpa, ktoré nie sú v súlade s týmto Memorandom.

Najskôr však krátky návrat do minulosti. Boli časy, keď Amerika inšpirovala svet ideálmi slobody a hodnotami západnej civilizácie, z ktorých táto krajina náboženských pútnikov vyrástla. Americkí prezidenti zvykli hovoriť o význame náboženstva, kresťanstva zvlášť. Každý prejav končil odkazom na Boha, Boh sa spomínal v školách, v budovách súdov, politici aj svedkovia prisahali na Bibliu, odkaz na náboženské usporiadanie sveta bol prítomný dokonca na amerických bankovkách. Americká politika v týchto otázkach vysielala v poslednej tretine 20. storočia iné signály ako Hollywood. Tá doba je dávno preč. Boh sa vytratil z verejných priestranstiev, sochy odkazujúce na Desatoro a iné symboly boli odstránené a nič na tom nemení, že niektorí starší politici ho zo zvyku ešte spomenú v závere svojich prejavov alebo že nápis In God We Trust je ešte stále súčasťou súdnych budov. Amerika sa zmenila.

Prezident Biden s viceprezidentkou Harrisovou a vedením demokratickej strany v Kongrese. Foto: Biden/FB

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.