Analytik a poradca na ministerstve školstva Martin Smatana prekonal COVID-19. Po prepustení z nemocnice zdieľa svoje zážitky a priznáva chybu, ktorá ho podľa jeho vlastných slov dočasne stála zdravie a takmer aj život.

Smatana na facebookovom profile informuje o svojom prepustení z opatery lekárov. V nemocnici v bratislavskom Ružinove ležal v stredne ťažkom stave osem dní. Momentálne je v domácej liečbe.

„Od začiatku pandémie vzorne dodržujem opatrenia. Dávam si pozor a snažím sa ísť príkladom. Vírusu je to očividne jedno a stačí mu len jedna chybička. A ja som chyby spravil v rozpätí pár dní až dve. Tá druhá ma stála veľkú časť funkčného objemu mojich pľúc,“ píše Smatana v úvode statusu. Ten sprevádza odstrašujúca fotografia množstva liekov, ktoré v nemocnici bral.

Prvou „chybou“, ktorú Smatana podľa vlastných slov urobil, keď po niekoľkých týždňoch prišiel do práce a mal tam kontakt s falošne negatívnou osobou, ale prenos koronavírusu u neho PCR test nepotvrdil. V druhom prípade však už analytik nemal také šťastie. O pár dní po prvom „incidente“ bol v práci znova a po približne 15-minútovom stretnutí s pozitívnou osobou zostal pozitívny aj on. V oboch prípadoch mali pritom na sebe on aj uvedené osoby rúška.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.