Ani koronavírus nedokázal sestry Fialkové a Lisu Vittozziovú pripraviť o svetový šampionát. Avšak z tria pretekárok má šancu uspieť len Talianka. Je zbytočné vopred viniť slovenské biatlonistky z neúspechu, keď im choroba podlomila nohy.

Budúci týždeň odštartujú Majstrovstvá sveta v biatlone 2021 v slovinskej Pokljuke. Konať sa budú od 10. do 21. februára. Do pretekov sa plánujú zapojiť aj sestry Fialkové. Tie sa po horšej rekonvalescencii z covidu rozhodli dočasne prerušiť sezónu, aby sa plne mohli pripraviť na šampionát. Zatiaľ nie je známe, koľko pretekov odjazdia. Isté je však jedno, od výsledkov si nemôžu sľubovať toľko ako pred začiatkom sezóny.

Fialkové budú súperiť o návrat k priemerným výsledkom a o nábeh na svoju bývalú formu. Ochorenie COVID-19 prekonala aj talianska biatlonistka Lisa Vittozziová, s ktorou zvyknú niekedy Slovenky porovnávať. Napriek rovnakej chorobe má Talianka lepšie predpoklady uspieť a spraviť dobrý výsledok. Dôvodom však nie je neschopnosť slovenských biatlonistiek. Príbeh Vittozziovej je v niektorých ohľadoch odlišný, i keď mal so sestrami Fialkovými spoločného menovateľa.

Vittozziová, biatlonový pacient 0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.