Počet pacientov v slovenských nemocniciach v súvislosti s ochorením COVID-19 už nerastie podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) tak rýchlo ako doteraz. Pacientov však neubúda, v nemocniciach je aktuálne 3 626 ľudí.

Za relatívne vážnu označil situáciu najmä v Bratislave. Oznámil to na brífingu k aktuálnej epidemiologickej situácii, ktorá bude po novom namiesto piatka bývať každý utorok, ako s tým počíta covid automat. "Hospitalizácie nám stále rastú. Stále nemôžeme hovoriť, že by nám hospitalizácie v našich nemocniciach klesali, a to je, samozrejme, veľmi vážna situácia," povedal Krajčí.

Slovensko sa podľa ministra nachádza stále v čiernej farbe, kde platia najprísnejšie opatrenia. Za veľmi vážnu označuje aj situáciu v regiónoch. "Máme viac červených regiónov, prevahou sú bordové regióny. Potom sú tmavočervené regióny a svetločervený je len región Veľkého Krtíša," poznamenal.

Najvážnejšia epidemiologická situácia je podľa neho v deviatich okresoch, a to v okrese Partizánske, Šaľa, Zlaté Moravce, Revúca, Rožňava, Bánovce nad Bebravou, Hlohovec, Trnava a Žiar nad Hronom. Tieto okresy sú aktuálne v štvrtom stupni varovania. Najviac regiónov, 41, sa aktuálne nachádza v treťom stupni varovania, v druhom stupni varovania je 20.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.