Vychádzanie len na požiadanie prostredníctvom textovej správy? Návrh ministra zdravotníctva Mareka Krajčího sa neteší veľkej obľube a stretol sa len so skromnou podporou, zatiaľ však nebol predostretý na prerokovanie na koaličnej rade.

Pandemická situácia je na Slovensku stále zlá, a to aj napriek zavedeným prísnym opatreniam. Uviedol to minister zdravotníctva Marek Krajčí v pondelok 1. februára pred rokovaním vlády. Treba preto podľa neho zaviesť ešte prísnejšie formy obmedzení.

„Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať, a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na tento úkon, ktorý majú, a tieto SMS správy budú potom kontrolovať orgány, ktoré to majú riešiť, teda najmä príslušníci polície,“ prezradil minister svoju predstavu.

Ľudia by sa teda zo svojho bydliska mohli dostať len na základe výnimky a s povolením úradov. Kontrolovať dodržiavanie pravidla by mala podľa Krajčího polícia, pričom by sa vláda dohodla aj s mobilnými operátormi. Tento návrh sa však, neprekvapivo, nestretol so všeobecným pochopením.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.