Minulý týždeň sa Prešovu ako ďalšiemu mestu podarilo v praxi využiť novelizovaný zákon o hazardných hrách. Krajské sídlo zakazuje hazard na svojom území aj za tú cenu, že príde o peniaze, ktoré mu doteraz odtiaľ plynuli. Oveľa väčší problém vidí radnica v škodách, ktoré doteraz napáchal hazard v rodinách.

Prešovskí poslanci využili novelu zákona o hazardných hrách, ktorá mestám a obciam od vlaňajšieho novembra 2020 umožňuje zakázať hazardné hry prostredníctvom všeobecne záväzného nariadenia. Minulý týždeň prijali takéto nariadenie.

Od začiatku tohto roka tak nezíska v Prešove žiadny prevádzkovateľ novú licenciu na prevádzku kasín alebo herní. V meste je momentálne 560 prístrojov. V tomto roku nepredlžia licenciu 250 z nich. To znamená, že začiatkom roka 2022 ich v meste bude takmer o polovicu menej. Celkovo očakávajú, že hazard vymizne v priebehu dvoch alebo troch rokov, kým nevypršia viacročné licencie prevádzkovateľom ďalších prístrojov.

Radnica mesta mala v súvislosti s herňami a kasínami ročne príjem 485-tisíc eur. Podľa informácií, ktoré poskytla Štandardu, najvyšší príjem, ktorý v budúcnosti oželejú, majú zo zariadení, ako sú výherné prístroje, technické zariadenia obsluhované priamo hráčmi, terminály videohier alebo iné technické zariadenia. Z nich odvádzali prevádzkovatelia za jeden prístroj ročne 800 až 1 500 eur.

Najnovšie autorské články