Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová triumfovala aj v druhom superobrovskom slalome v Garmisch-Partenkirchene, keď si pripísala už štvrté tohtoročné víťazstvo v tejto disciplíne. Svoj životný výsledok zaznamenala slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá skončila na výbornom 2. mieste. Na víťaznú Švajčiarku stratila 0,28 sekundy. Pre Vlhovú to bol najlepší kariérny výsledok v superobrovskom slalome.

Pódium doplnila Rakúšanka Tamara Tipplerová, pre ktorú to bolo tretie umiestnenie v prebiehajúcej sezóne. Na prvú Gutovú-Behramiovú stratila 0,74 sekundy. Vlhová si udržala vedúcu priečku v celkovom poradí SP, na druhú Gutovú-Behramiovú má momentálne náskok 42 bodov.

V nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen bol naplánovaný preložený superobrovský slalom, ktorý sa mal pôvodne ísť v nedeľu. Na zjazdovke Kandahar robilo cez víkend počasie veľké problémy. Už počas minulého týždňa sa neodjazdil ani jeden tréning zjazdu. V sobotu čakalo pretekárky super-G, ale ani to sa neodjazdilo na príliš adekvátnej trati. V nedeľu už preteky také šťastie nemali a pre hustú hmlu sa superobrovský slalom musel zrušiť.

V najväčšej forme jazdiaca Lara Gutová-Behramiová bola aj dnes hlavnou favoritkou pri poslednej generálke pred majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia v talianskej Cortine d’Ampezzo. Práve Švajčiarka sa v celkovom hodnotení svetového pohára dostáva na dostrel našej najúspešnejšej lyžiarke Petre Vlhovej. Tá sa sústredí len na svoje výkony a aj dnes si chcela pred talianskym šampionátom zaistiť v super-G dobrý výsledok. Práve lepšie umiestnenie by jej dopomohlo k dobrej psychickej pohode pred vrcholom sezóny.

Štartová listina sa pred pondelkovým super-G výrazne zmenila. Na štarte sa neobjavila Sofia Goggiaová, ktorá sa nešťastne zranila tesne po zrušení nedeľňajších pretekov, keď schádzala dole traťou. Talianke v nemocnici diagnostikovali fraktúru holennej píšťaly. S istotou sa tak neobjaví na domácom svetovom šampionáte. Petra Vlhová sa vydala na zjazdovku Kandahar so štartovým číslom 10. Do pretekov zasiahla aj Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorá sa nakoniec rozhodla pre absolvovanie posledných pretekov pred talianskou Cortinou d’Ampezzo.

Životný výsledok

Prvá sa postavila na trať druhá zo sobotňajšieho super-G, Nórka Kajsa Vickhoff Lieová, ktorá si cez víkend pripísala premiérové pódium v kariére. Trať vyzerala oveľa lepšie ako pri víkendových pretekoch. Podľa očakávania najrýchlejší čas superobrovského slalomu predviedla v červenom drese jazdiaca Lara Gutová-Behramiová, ktorá si pripísala tento rok už štvrté víťazstvo v tejto disciplíne.

Gutová-Behramiová sa tešila už zo svojho 30. triumfu vo svetovom pohári.
Foto: TASR/AP

Petra Vlhová sa medzi úvodné bránky pustila veľmi agresívne. Ihneď to bolo poznať aj na pribežných medzičasoch. Zvolila ideálnu stopu a s istotou držala váhu na spodnej lyži. Po miernejších zaváhaniach v predchádzajúcich pretekoch to tentokrát bola čistá jazda bez väčších chýb. Vlhová prišla do cieľa na 2. mieste s veľmi malou stratou na vedúcu Gutovú-Behramiovú. Druhú priečku si 25-ročná Liptáčka udržala až do konca. Na dominantnú Švajčiarku stratila 0,28 sekundy. Tretiu priečku obsadila Rakúšanka Tamara Tipplerová, ktorá sa na stupne víťazov postavila už tretíkrát v prebiehajúcej sezóne.

Slovenská lyžiarka si 2. miestom upevnila pozíciu na čele svetového pohára. Čo je najdôležitejšie – pred svetovým šampionátom si výrazne spravila chuť. Najlepší výsledok v super-G bude psychické povzbudenie.

V cieli sme mohli Vlhovú vidieť so širokým úsmevom.
Foto: TASR/AP

„Vrchnú časť mala trochu pomalšiu, no výborne prešla pasáž, kde je malý skok. Tam je to strmé, išla však presne na bránu, získala tam rýchlosť a ďalej jazdila bez väčších chýb. Atakovala, cítil som, že by to mohlo vyjsť, pódium je super. Tento výsledok ju pred majstrovstvami sveta určite psychicky povzbudí, najmä po tých nešťastných ‚obrákoch‘. Petra má formu, bola iba trochu zviazaná v obrákoch, v kĺzavých disciplínach je na tom veľmi dobre.“ Uviedol pre RTVS Boris Vlha.

Dnešná jazda Petry Vlhovej.

Majstrovstvá sveta v talianskej Cortine d’Ampezzo začínajú 8. februára. Práve v tento deň by sa mala Petra Vlhová predstaviť v alpskej kombinácii. V nej bude obhajovať slovenská lyžiarka striebornú medailu. Najväčšou výzvou v talianskom stredisku bude obhajoba zlatej medaile v disciplíne obrovský slalom.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.