V posledných mesiacoch vidíme, že koronakríza nedopadá len na duševné a telesné zdravie ľudí, ale hlboko brázdi aj našu ekonomiku. Zatvárajú sa prevádzky a pre mnohých podnikateľov nastalo obdobie útlmu, u niektorých došlo až ku krachu.

Aká je dnešná realita slovenských živnostníkov a podnikateľov? “Mám obavy, že kombinácia COVID opatrení plus strach u podnikateľov a s tým spojená apatia, budú mať za následok reálne bankroty alebo v lepšom prípade utlmené prevádzky,” vyjadruje svoj pohľad podnikateľ Ľubomír Klieštik. 

“Tým, že je zákaz vychádzania a stretávania sa, nemám reálny prehľad o stave väčšieho počtu podnikateľov. Je to ako počas silnej búrky. Aké škody boli napáchané, zistíte, až keď ustane vietor, dážď a búrka a vy vyjdete do okolitého sveta. Obávam sa toho, čo nájdem na trhu a u priateľov podnikateľov,” opisuje Klieštik a dodáva: “Nejaké čiastkové informácie mám, ale existuje reálna obava, že po COVID opatreniach príde ekonomická kríza a stav sa môže ešte zhoršiť. Podnikatelia musia bojovať proti strachu a ísť ďalej v inovovaní podnikateľského modelu.” 

Komunita kresťanských podnikateľov na Slovensku

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.